Eben Alexander – neurochirurg, który znalazł się po drugiej stronie

W roku 2008 miał zapalenie opon mózgowych. W pewnym momencie znalazł się po drugiej stronie. Neurochirurg, który odkrył, że istnieje życie po śmierci.

NDE

Dr Eben Alexander były wykładowca na Harvardzie, neurochirurg.
W 2008 roku doznał ataku przypominającego padaczkę i trafił do szpitala. Jego mózg został zaatakowany przez wyjątkowo groźną bakterię – pałeczkę okrężnicy. Kora mózgowa, która odpowiadała za podtrzymanie świadomości przestała działać. Jednak to nie był koniec. Eben Alexander doświadczył w tym momencie obecności Boga.

Najpierw znalazł się w bardzo mrocznym miejscu. Później wyrwało go z niej krystaliczne, jasne światło. Światło było przepiękne, słyszał wydobywającą się ze światło niebiańską muzykę. To światło z muzyką podniosło go w górę. Znalazł się w cudownej dolinie.

Dolina była zielona i wypełniona życiem. Ebenowi towarzyszyła piękna kobieta o skrzydłach motyla. Eben był cały w uczuciach miłości, spokoju. Czuł on troskę o niego. Nie obawiał się niczego.

Eben Alexander spotkał Boga. Widział inne byty duchowe: anioły, dusze radosne. Warto też dodać, że Eben dowiedział się czegoś na temat Boga. Chrześcijanie mają Jezusa, muzułmanie Allaha. Według niego jest to ten sam Bóg.

Religa nie ma znaczenia – wynika to z tego, co uważa Eben Alexander. Uważa on, że do tego miejsca zbliżają nas wszystkie formy mistycyzmu. Wynika, że każda religia jest sobie równa. Nie ma religii wyższej.

Dawid Wiktor

Reklamy