Podróż mentalna – część praktyczna

Technika na prostą podróż mentalną.

Połóż się na łóżku, bądź sofie. Wycisz swój umysł medytując z oddechem. Licz następująco: jeden – wdech, dwa – wydech. Oddychaj tak przez przynajmniej trzy minuty. Taka medytacja jest najlepsza na relaks i wyciszenie. Skoncentruj się przez chwilę na swoim oddechu. Możesz przez cały czas tak oddychać. Zacznij sobie wizualizować energię otaczającą twoje ciało. Niech przyjmie barwę zieloną. Poczuj jak otacza cię ona i zaczyna cię lekko dotykać. Poczuj jej energię. Teraz zacznij sobie wizualizować to, czego potrzebujesz, np. inspiracji do napisania wiersza. Skup się na tym mocno i tylko na tym. Wkrótce uda ci się osiągnąć prostą podróż mentalną, która będzie interesująca. Pamiętaj, że wszystko zależy tak naprawdę od ciebie. To TY zdecyduj dlaczego chcesz odbyć podróż mentalną.

Technika Podróż Mentalna – Nowe Horyzonty

Jest to technika, która pomoże ci odbyć podróż mentalną – nowe horyzonty. Ta podróż daje większe możliwości niż zwykła podróż mentalna. Zaczynamy.

Połóż się na łóżku, bądź sofie. Wycisz swój umysł medytując z oddechem. Licz następująco: jeden – wdech, dwa – wydech. Oddychaj tak przez przynajmniej trzy minuty. Bądź całkowicie zrelaksowany psychicznie i fizycznie. Zacznij wizualizować sobie, że zaczyna cię otaczać energia, która wibruje. Ma ona kolor biały. Poczuj jak ciebie ona dotyka. Czuj jej wibracje. Po pewnym czasie wizualizuj sobie, że otwiera się przed tobą tunel, z którego uderza w ciebie białe, jaskrawe światło. Poczuj jak przechodzi przez twoje ciało. Udaj się w kierunku tego tunelu. Kiedy będziesz tuż przed nim zacznij sobie wizualizować coś, czego potrzebujesz, bądź jakieś miejsce. Teraz poczuj jak ciebie zasysa ten tunel. Przejdź przez niego. Odbieraj wszystko co się tam znajduje.

Tunel, który jest tu przedstawiony, jest tunelem do twojego umysłu. Teraz też możesz podróżować po umyśle, a także po podświadomości. Możesz się także udać do dowolnego miejsca na świecie. Ciało astralne nie opuści fizycznego, tylko twoja świadomość. Po prostu zostanie ona przeniesiona tam, gdzie zapragniesz.

Reklamy