Technika 4+1

Jest to najprostsza technika na osiągnięcie OOBE (doświadczenia poza ciałem), czyli na opuszczenie ciała. Szczególnie jest dobra dla początkujących, którzy mogą sobie nie radzić z innymi technikami. W dodatku jest to jedna z najbardziej skutecznych technik umożliwiających wychodzenie z ciała.

Technika 4+1

Połóż się spać o normalnej dla ciebie godzinie snu. Nastaw budzik na cztery godziny snu. Po czterech godzinach snu obudź się i wykonuj jakąś czynność, która wymaga pełnej przytomności. Rób to przez godzinę. Możesz czytać książkę, pić herbatę (ale nie czarną – kofeina!), patrzeć w okno, pójść na spacer. Może to być cokolwiek. Ważne aby cię to obudziło. Kiedy minie godzina połóż się do łóżka. Najlepsza jest pozycja, w której trudno ci zasnąć. Chodzi o to, by nie zasnąć, utrzymać świadomość jak najdłużej. Musisz być cierpliwy. Zanim pojawią się uczucia wychodzenia z ciała może minąć od 15 minut do godziny. Jeśli bedziesz miał problem z opuszczeniem ciała w trakcie wibracji, to zastosuj którąś z wizualizacji. Może to być lecenie przez tunel w stronę białego światła, technika wiru, technika liny, technika huśtawki, bądź też normalne wstanie (ale nie ciałem fizycznym!).

Możesz także trochę przerobić technikę na technikę 5+2, bądź 6+2. Jednak dla początkujących zalecana jest technika 4+1, gdyż jest najbardziej skuteczna.

Reklamy